تلخیص در حسابداری

این مقاله مخصوص کسانی‌است که نگاه ژرفی به معنا و مفهوم حسابداری داشته و می‌خواهند به درک عمیقی از این مبحث برسند(آخرین مرحله از تلخیص حساب‌ها در سیستم اطلاعاتی حسابداری چیست). حسابداری به نوبه خود یک سیستم اطلاعاتی است که از طریق تشخیص، ثبت، طبقه‌بندی و تلخیص، اطلاعات لازم را در اختیار استفاده‌کنندگان درون و برون‌سازمانی قرار می‌دهد.

همان‌گونه که در تعریف فوق مشخص است، تلخیص یکی از مراحلِ چرخه سیستم اطلاعاتی حسابداری می‌باشد. در ادامه مقاله، با مفهوم، مراحل و کارکرد این چرخه حسابداری به‌تفصیل آشنا خواهید شد.

در این مقاله که توسط تیم محتوای آپادانا آماده گردیده است، سعی شده تمام تعاریف و مراحل با زبانی ساده و به شکلی کاملاً کاربردی توضیح داده شود. امیداست پس از مطالعه، توانایی استفاده کاربردی از مطالب در سیستم‌سازی و تعریف روند حسابداری را داشته، و برطبق اصول و قوانین مربوطه، بهترین و باصرفه‌ترین چرخه حسابداری را برای کسب‌وکارِ یا محل فعالیت خود تبیین نمایید.

آخرین مرحله از تلخیص حساب‌ها در سیستم اطلاعاتی حسابداری چیست

چرخه حسابداری چیست

چرخه در زبان عامیانه به‌معنی دوره یا سیکل می‌باشد. دوره‌ای که نقطه اتمام آن شروع فرآیند بعدی می‌باشد، و هر سیکل نسبت به دوره قبلی، همراه با اصلاحات و بازدهی بالا می‌باشد.پس از تعریف کلمه چرخه، حال نوبت به جواب‌دهی سوال فرایند حسابداری چیست، می‌رسد.

به یک‌سری عملیات پی‌درپی که در هر دوره‌مالی تکرار می‌شود، فرایند حسابداری عملیاتی می‌گویند. هدف کلی از این چرخه تهیه صورت‌های مالی می‌باشد. این چرخه از زمان افتتاح بنگاه‌اقتصادی آغاز شده، در پایان هر سال‌مالی تکمیل و گزارشات مربوطه ارائه می‌گردد. بدین‌حال زمان شروعِ هر چرخه، ابتدای‌ دوره‌مالی و  اتمام آن در پایان همان‌سال می‌باشد.

آخرین مرحله از تلخیص حساب‌ها در سیستم اطلاعاتی حسابداری چیست

آموزش تلخیص در حسابداری

برای درک مفهوم تلخیص در حسابداری، ابتدا باید به‌مفهوم آن پی برد. ریشه کلمه تلخیص، خلاصه‌کردن می‌باشد، در حسابداری، تلخیص به‌معنی خلاصه‌سازی اطلاعات تجزیه‌وتحلیل شده می‌باشد.همان‌گونه که در تعریف حسابداری مشخص می‌باشد، “تلخیص” آخرین مرحله چرخه حسابداری در ایران تعیین گردیده‌است.

معمولاً در هنگام تلخیص اولیه گزارشات، اشتباهات حسابداری مشخص شده و تغییر در برآورد حسابداری رخ می‌دهد. تغییر در حسابداری، حاصل دست‌یابی به اطلاعاتی‌است که هنگام برآورداولیه وجود نداشتند. تغییر در برآورد حسابداری چیست؟ تغییر در برآورد حسابداری ناشی از ارزیابی وضعیت فعلی حساب‌ها و منافع مورد انتظار از دارایی‌ و بدهی‌ می‌باشد. تغییر در برآوردهای حسابداری موجب تغییر در سودوزیان خالص دوره‌ای می‌شود. اگر تغییر رخ داده در دوره‌های بعدی هم لحاظ شود، باید سودیازیان خالصِ دوره‌های بعدی نیز تغییر نماید.

آموزشگاه آپادانا در تبریز دوره های آموزش حسابداری از مقدماتی تاپیشرفته را برای علاقمندان برگزار میکند.آموزش صفر تا صد اصول حسابداری و مهارت های لازم برای چرخه حسابداری از مزایای شرکت در این دوره می باشد.

آخرین مرحله از تلخیص حساب‌ها در سیستم اطلاعاتی حسابداری چیست

آموزش حسابداری ویژه بازار کار

برای آموزش حسابداری قبل از هر چیز باید با مفاهیم و اصول اولیه آن آشنا شوید. اساتید ما درآموزشگاه آپادانا در تبریز شما را با کلیه مفاهیم و مبانی پایه حسابداری همراه با ارائه مثال‌های کاربردی آشنا خواهند نمود. از جمله این آموزش‌ها عبارتند از:

♦ اصول حسابداری

♦ ماهیت حساب‌ها در حسابداری

♦ کدینگ حساب‌ها

♦ ثبت اسناد حسابداری (به دو صورت دستی و با کمک نرم افزار سپیدار سیستم)

♦ اصلاح و بستن حساب‌های موقت و دائمی

♦ بیان مزایا و معایب انواع روش‌های ارزیابی موجودی کالا

♦ حسابداری معاملات ارزی و اعتبارات اسنادی (صادرات و واردات)

♦ محاسبه بهای تمام شده (حسابداری صنعتی)

♦ مالیات بر درآمد

در بخش آموزش حسابداری پیشرفته با مباحث پیچیده‌تر مانند چالش‌های صورت‌های مالی، قوانین مالیات و بیمه و قانون کار و تجارت آشنا خواهید شد.

آخرین مرحله از تلخیص حساب‌ها در سیستم اطلاعاتی حسابداری چیست

آموزش حسابداری با مدرک فنی حرفه ای

برای پیدا کردن شغل در بازار کار حسابداری، باید توانایی و مهارت واقعی داشته باشید. رزومه شما به عنوان حسابدار، بررسی می‌شود و مدارکتان ارزیابی می‌گردد. حتی برای گرفتن شغل حسابدار تازه کار و ساده هم باید از پس سوالات مصاحبه شغلی بربیایید. اینکه تنها بدانید حسابداری چیست؛ انواع خطا در حسابداری چیست؛ حق سنوات و نحوه محاسبه بیمه بیکاری چیست و…، نمی‌تواند برای گرفتن شغل به شما کمک کند. به همین دلیل است که باید مهارت فنی و توانایی پیدا کنید.

مدرک فنی حرفه ای حسابداری، یک مدرک معتبر و مورد پذیرش برای کارفرمایان است. کسی که این مدرک را دارد، حداقل آموزش حسابداری با اکسل را دیده است و می‌تواند با نرم افزارهای مالی کار کند. مدرک حسابداری آموزشگاه آپادانا مورد تایید سازمان فنی حرفه ای است و اعتبار زیادی دارد.(آخرین مرحله از تلخیص حساب‌ها در سیستم اطلاعاتی حسابداری چیست)

 آموزش‌های شما زمانی ارزش دارد که با گواهینامه و مدرک همراه شود. برای یادگیری حسابداری هم حتما به مدارک آکادمیک دانشگاهی نیاز ندارید. با داشتن همین مدارک ساده هم می‌توانید شانستان را برای گرفتن شغل در بازار کار حسابداری امتحان کنید.پس این فرصت استثنایی را از دست ندهید و در دوره آموزش حسابداری آموزشگاه آپادانا شرکت کنید. جهت ثبت نام، مشاوره و استعدادیابی رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید (0414164)(09361364164)

ثبت نام دوره های حسابداری در تبریز

نحوه ثبتنام دوره حسابداری در تبریز

برای ثبت نام در دوره آموزش حسابداری در تبریز  می توانید از طریق مراجعه حضوری به یکی از سه شعب مجتمع آموزشی آپادانا و یا تماس تلفنی با شماره تلفن چهار رقمی مجموعه  (4164-041)  و یا از طریق پیچ اینستاگرام آپادانا و یا از طریق ارسال پیام به شماره 09361364164 از طریق واتساپ اقدام به ثبتنام در این دوره نمایید.

به ما امتیاز دهید

دسته بندی شده در: