حسابداری پیمانکاری چیست

ممکن است کم و بیش با حسابداری آشنا باشید اما اگر به تازگی با حسابداری پیمانکاری (دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز) آشنا شده‌اید و به دنبال شناخت بیشتر آن هستید باید اصطلاحات رایج آنرا نیز یاد بگیرید. در اولین قدم باید بدانیم به چه شرکت هایی پیمانکاری گفته می شود؛ شرکت پیمانکاری به شرکتی گفته می شود که از طریق برنده شدن در مناقصات دولتی یا خصوصی قرارداد کاری منعقد کرده و موظف هستند تمامی امور را از مرحله آغاز عملیات تا بهره برداری و تحویل پروژه برعهده گیرند. شرکت های پیمانکاری اغلب مجموعه های با تخصص و با سابقه ای هستند که عمده فعالیت آن ها در پروژه های ساخت و ساز و عمرانی میباشد.

موسسات بخش عمومی و خصوصی اجرای عملیاتی نظیر: راه سازی، سد سازی، اسکله و بندرسازی، نصب خطوط پست‌های فشارقوی و انتقال نیرو، کشتی سازی، هواپیما سازی،ساختن فیلم‌های سینمایی و قطعات پیچیده وسایل و تجهیزات و … را با انعقاد قرارداد به موسسات پیمانکاری واگذار میکنند.

دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز

در واقع تعریف صنعت پیمانکاری به دلیل تعدد و تنوع حیطه عملیات، کاری دشوار است. در دوره حسابداری پیمانکاری آموزشگاه آپادانا، موسساتی که از طریق انعقاد قرارداد به ساختن دارایی اشتغال دارند مورد مطالعه قرار میگیرند.(دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز)

این شرکت ها پس از اتمام هر بخش از پروژه، صورت وضعیت تهیه نموده و جهت تائید تحویل کارفرما می‌دهند (مناقصه گذار در قرارداد، کارفرما نامیده می‌شود). کلیه محاسبات مالی این پروژه ها و سود و زیانشان را حسابداران پیمانکاری انجام می دهند. در طول پروژه ممکن است پیمانکاران با موضوعات و مشکلات مختلفی مواجه شوند که با آشنایی و تسلط بر مفاهیم پیمانکاری قابل حل است. مدیریت و سازماندهی قسمت های مختلف کار و اجرای آن مستلزم داشتن تجربه و مهارت است و مانند سایر امور حسابداری نیازمند به کارگیری و استفاده از نرم افزارهای حسابداری پیمانکاری است.(دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز)

آموزش حسابداری پیمانکاری در تبریز

با در نظر گرفتن کدینگ حسابداری پیمانکاری، برای شناسایی، ارزیابی، طبقه‌بندی و تحلیل داده‌های مالی پیمانکاری، به استفاده از ابزارهای گوناگون و نرم‌افزارهای مختلف نیاز دارید. ثبت‌های حسابداری پیمانکاری با کمک نرم‌افزارهای تخصصی انجام می‌شود. با بزرگتر شدن وسعت پروژه، حجم داده‌ها اطلاعات خام نیز افزایش پیدا می‌کند بنابراین نمی‌توان برای ثبت کردن و تحلیل داده‌ها از روش دستی استفاده کرد.(دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز)

از طرف دیگر، در آموزش حسابداری پیمانکاری باید انواع گزارش‌گیری‌ها وجود داشته باشد زیرا هر پیمانکار باید به مدیران بالادستی گزارش بدهد. علاوه بر آن گرفتن گزارش خروجی مناسب به پیمانکار در مشخص کردن درآمد حاصل شده و هزینه‌های انجام شده کمک زیادی می‌کند. در آموزش حسابداری کاربردی باید بتوانید با نرم‌افزارهای مختلف کار کنید. حسابداری پیمانکاری را می‌توان جزو آموزش حسابداری بازار کار نامید زیرا مستقیماً با کارفرما و کارگر در ارتباط است.

داشتن دانش ابتدایی حسابداری، برای پُر کردن کدینگ حسابداری پیمانکاری اهمیت دارد اما در صورتی که نتوانید با ابزارها و نرم‌افزارهای جدید کار کنید، مهارت و تخصص شما در سطح ابتدایی باقی می‌ماند. آموزش حسابداری پیمانکاری می‌تواند برای 3 گروه از افراد مفید باشد:

 • مدیران شرکت‌های پیمانکاری
 • حسابداران پیمانکاری
 • دانشجویان رشته حسابداری

دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز

مدرک حسابداری پیمانکاری

متقاضیان میتوانند پس از شرکت در دوره برای دریافت مدرک اقدام نمایند. آموزشگاهآپادانا در تبریز نمایندگی رسمی سازمان فنی حرفه ای در انتهای دوره حسابداری پیمانکاری به کارآموزان این دوره مدرک معتبر داخلی را ارائه مینماید. گواهینامه مهارت بیانگر گذراندن دوره در تعداد ساعت آموزشی استاندارد و تعیین شده توسط کارآموز بوده و قابل ارائه به تمامی سازمان ها و اداره جات های دولتی و خصوصی است.(دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز)

مخاطبین دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز

– علاقه مندان به یادگیری مهارت های حرفه ای حسابداری پیمانکاری

– دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس حسابداری ، اقتصاد و مدیریت بازرگانی

– افرادی که موفق به گذرانیدن دوره های حسابداری مقدماتی و تکمیلی شده اند.

دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز

دوره آموزش حسابداری

آموزش حسابداری را میتوان به عنوان یکی از بهترین دوره های آموزشی نام برد که کاراموزان این دوره پس از اتمام دوره و دریافت مدرک معنبر فنی حرفه ای، وارد بازار کار حسابداری یا حساب رسی میشوند.دوره حسابداری و حساب رسی در آموزشگاه آپادانا بصورت ویژه بازار کار توسط اساتید مجرب و متخصص حسابداری و حساب رسی اقتصاد تدریس میشود.سر فصل های این دوره در ادامه متن اعلام شده است که تمام این دوره های آموزشی همراه با کارورزی و کاراموزی عملی و کاربردی ویژه بازار کار میباشد.پس از اتمام دوره مدرک و گواهینامه معتبر داخلی و بین المللی به شما اهدا میشود.(دوره حسابداری پیمانکاری در تبریز)

سرفصل های دوره حسابداری مقدماتی

 • تعاریف و مفاهيم حسابداری
 • ثبت و گزارش حسابها و ثبت اسناد تجاري
 • تهيه گزارشها و صورت هاي مالي
 • انجام عمليات حسابداري مربوط به تنخواه گردان،صندوق و بانك
 • اصلاح حسابها و بستن حسابها در پايان دوره مالي و افتتاح حسابها
 • تشخيص مفروضات و اصول حسابداري و اهميت آنها در حسابداري
 • توانايي به كارگيري نرم افزار اکسل در عمليات حسابداري
 • آشنایی با نرم افزار سپیدار

ثبت نام دوره های حسابداری در تبریز

نحوه ثبتنام دوره حسابداری در تبریز

برای ثبت نام در دوره حسابداری در تبریز  می توانید از طریق مراجعه حضوری به یکی از سه شعب مجتمع آموزشی آپادانا و یا تماس تلفنی با شماره تلفن چهار رقمی مجموعه  (4164-041)  و یا از طریق پیچ اینستاگرام آپادانا و یا از طریق ارسال پیام به شماره 09361364164 از طریق واتساپ اقدام به ثبتنام در این دوره نمایید

به ما امتیاز دهید

دسته بندی شده در: